Rehabilitacja dzieci metodą NDT-Bobath

Rehabilitacja NDT-Bobath stosowana jest u dzieci i niemowląt na całym świecie. Z sukcesami prowadzimy ją u wcześniaków, niemowląt i starszych dzieci z zespołami neurologicznymi, genetycznymi oraz u dzieci z opóźnieniem psychoruchowym. Metoda NDT-Bobath (Warszawa) ma pomóc dziecku we wszechstronnym rozwoju tak, aby mogło uzyskać niezależność w życiu i w pełni wykorzystać swoje możliwości ruchowe.

Rehabilitacja NDT-Bobath (Warszawa) - przebieg

Terapeuta ćwiczy całe ciało dziecka, nie tylko poruszając wybranymi kończynami. Dzięki temu zapewnia odpowiednie doznania czuciowe i ruchowe, a dziecko jest aktywizowane dynamicznie. Dziecko powinno mieć maksymalny i aktywny udział przy wykonywaniu ruchu. Rodzaj, tempo i rytm ćwiczeń dobieramy indywidualnie do potrzeb malucha.

Zalety rehabilitacji NDT-Bobath

Usprawnianie metodą NDT-Bobath może być łatwo włączone w biologiczny rytm dnia dzieci i niemowląt. Prawidłowo wykonywane zabiegi pielęgnacyjne, karmienie, noszenie dziecka, czy zabawa z nim są odpowiednimi momentami do utrwalania ruchów ćwiczonych przez fizjoterapeutę. Rodzice i opiekunowie powinni kontynuować ćwiczenia w warunkach domowych, po odpowiednim przeszkoleniu