Rehabilitacja niemowląt – Warszawa – według Trójpłaszczyznowej Manualnej Terapii Wad Stóp
Trójpłaszczyznowa Manualna Terapia Wad Stóp to metoda neurofizjologiczna opracowana przez niemiecką terapeutkę Barbarę Zukunft-Hüber i jest przeznaczona dla niemowląt oraz starszych dzieci. Autorka metody przez kilkadziesiąt lat pracy z dziećmi odkryła wiele prawidłowości dotyczących rozwoju kończyn dolnych. Trójpłaszczyznowa Manualna Terapia Wad Stóp jest metodą uwzględniającą fizjologiczny rozwój stóp dziecka w pierwszym roku jego życia. Terapia ta stanowi podstawę do wczesnego diagnozowania i leczenia nieprawidłowego ustawienia stóp.
Co warto wiedzieć o Trójpłaszczyznowej Manualnej Terapii Wad Stóp
Wady stóp nie powinny być traktowane wyłącznie jako problem lokalny, ale należy je rozpatrywać w odniesieniu do całościowego rozwoju dziecka. Mogą one wynikać m.in.: z niewłaściwego rozwoju stawów biodrowych, z asymetrii w ułożeniu ciała dziecka czy też z zaburzeń o podłożu neurologicznym.
W Trójpłaszczyznowej Manualnej Terapii Wad Stóp według Barbary Zukunft- Hüber stosuje się charakterystyczne chwyty diagnostyczne, pozwalające zobrazować problem oraz oceniać efektywność terapii. Terapia manualna jest wzmocniona poprzez bandażowanie czynnościowe, co pozwala utrzymać efekty prowadzonej terapii.
Zalety Trójpłaszczyznowej Manualnej Terapii Wad Stóp w rehabilitacji dzieci
Ogólną zaletą terapii jest to, że po odpowiednim instruktażu, który przeprowadzi nasz doświadczony terapeuta, będziecie mieli Państwo możliwość codziennego przeprowadzania ćwiczeń terapeutycznych w warunkach domowych. Terapia dedykowana jest dzieciom w wieku od 3 miesiąca życia do 6 lat. Największą skuteczność zauważa się w wieku noworodkowym i niemowlęcym.
Dzięki tej metodzie można leczyć następujące wady stóp:
- stopa płasko-koślawa
- stopa sierpowata
- stopa końska
- stopa końsko-szpotawa